VCMT063T-220MN5T
Manufacturer:
Delta Electronics
Part Number:
VCMT063T-220MN5T
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 22UH 2.5A 174MOHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2.4A
Current Rating (Amps) :
2.5 A
DC Resistance (DCR) :
174mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Metal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%