SLF7045T-470MR90-H
Part Number:
SLF7045T-470MR90-H
Description:
FIXED IND 47UH 900MA 216MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
900mA
Current Rating (Amps) :
900 mA
DC Resistance (DCR) :
216mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.189" (4.80mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%