CDRH2D18/HPNP-4R7NC
Part Number:
CDRH2D18/HPNP-4R7NC
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.2A 140MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.2A
Current Rating (Amps) :
1.2 A
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%