VLCF4020T-3R3N1R5
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
VLCF4020T-3R3N1R5
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.52A 78MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.52A
Current Rating (Amps) :
1.52 A
DC Resistance (DCR) :
78mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%