NRS5040T330MMGJV
Part Number:
NRS5040T330MMGJV
Description:
FIXED IND 33UH 1.2A 234 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.3A
Current Rating (Amps) :
1.2 A
DC Resistance (DCR) :
234mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
7MHz
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%