NRS5040T2R2NMGJV
Part Number:
NRS5040T2R2NMGJV
Description:
FIXED IND 2.2UH 3.7A 28.6MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
5A
Current Rating (Amps) :
3.7 A
DC Resistance (DCR) :
28.6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
42MHz
Height - Seated (Max) :
0.161" (4.10mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%