NRS5030T6R8MMGJ
Part Number:
NRS5030T6R8MMGJ
Description:
FIXED IND 6.8UH 2.3A 52 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
2.5A
Current Rating (Amps) :
2.3 A
DC Resistance (DCR) :
52mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
22MHz
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Size / Dimension :
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%