NRS5040T3R3NMGJ
Part Number:
NRS5040T3R3NMGJ
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.3A 27 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
4A
Current Rating (Amps) :
3.3 A
DC Resistance (DCR) :
27mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
32MHz
Height - Seated (Max) :
0.161" (4.10mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Size / Dimension :
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%