LQP03HQ1N8B02D
Part Number:
LQP03HQ1N8B02D
Description:
FIXED IND 1.8NH 800MA 80MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
800 mA
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Height - Seated (Max) :
0.017" (0.42mm)
Inductance :
1.8 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
20 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±0.1nH