LQP03HQ4N7H02D
Part Number:
LQP03HQ4N7H02D
Description:
FIXED IND 4.7NH 400MA 250MOHM SM
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Height - Seated (Max) :
0.017" (0.42mm)
Inductance :
4.7 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
20 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±3%