LQW15AN1N3C10D
Manufacturer:
Murata Electronics
Part Number:
LQW15AN1N3C10D
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1.3NH 1.2A 0.017OHM SM
Manufacturer :
Murata Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1.2 A
DC Resistance (DCR) :
17mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
16GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
1.3 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
20 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.2nH