LQW18AN43NJ00D
Part Number:
LQW18AN43NJ00D
Description:
FIXED IND 43NH 380MA 0.29OHM SMD
Current Rating (Amps) :
380 mA
DC Resistance (DCR) :
290mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.7GHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
43 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
40 @ 200MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%