LQW18AN36NJ00D
Manufacturer:
Murata Electronics
Part Number:
LQW18AN36NJ00D
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 36NH 400MA 0.26OHM SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
260mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.9GHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
36 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
40 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%