LQW18AN2N2D00D
Part Number:
LQW18AN2N2D00D
Description:
FIXED IND 2.2NH 700MA 0.042OHM
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
42mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
2.2 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
16 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5nH