LQW18AN6N8D00D
Part Number:
LQW18AN6N8D00D
Description:
FIXED IND 6.8NH 750MA 0.082OHM
Current Rating (Amps) :
750 mA
DC Resistance (DCR) :
82mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
6.8 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5nH