LRC0603CS3N3GV001T
Part Number:
LRC0603CS3N3GV001T
Description:
FIXED IND 3.3NH 300MA 250MOHM SM
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
3.3 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±0.3nH