LQG15HS15NH02D
Part Number:
LQG15HS15NH02D
Description:
FIXED IND 15NH 450MA 320MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
450 mA
DC Resistance (DCR) :
320mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Inductance :
15 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±3%