LQP03TN24NH02D
Part Number:
LQP03TN24NH02D
Description:
FIXED IND 24NH 140MA 2.3 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
140 mA
DC Resistance (DCR) :
2.3Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
24 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
12 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±3%