LQP03TN47NH02D
Part Number:
LQP03TN47NH02D
Description:
FIXED IND 47NH 100MA 3.6 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
100 mA
DC Resistance (DCR) :
3.6Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.3GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
47 nH
Inductance Frequency - Test :
300 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
9 @ 300MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±3%