LQP03TN33NH02D
Part Number:
LQP03TN33NH02D
Description:
FIXED IND 33NH 120MA 2.95OHM SMD
Current Rating (Amps) :
120 mA
DC Resistance (DCR) :
2.95Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.7GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
33 nH
Inductance Frequency - Test :
300 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
9 @ 300MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±3%