LQP03TN1N6B02D
Part Number:
LQP03TN1N6B02D
Description:
FIXED IND 1.6NH 600MA 150MOHM SM
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
15GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
1.6 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±0.1nH