SLF7045T-100M1R3-PF
Part Number:
SLF7045T-100M1R3-PF
Description:
FIXED IND 10UH 1.78A 43.2MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
1.3A
Current Rating (Amps) :
1.78 A
DC Resistance (DCR) :
43.2mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.189" (4.80mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%