NRS8030T4R7MJGJ
Part Number:
NRS8030T4R7MJGJ
Description:
FIXED IND 4.7UH 4A 28.6 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
3.6A
Current Rating (Amps) :
4 A
DC Resistance (DCR) :
28.6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
40MHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%