NRS5030T4R7MMGJ
Part Number:
NRS5030T4R7MMGJ
Description:
FIXED IND 4.7UH 2.6A 35 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
3.1A
Current Rating (Amps) :
2.6 A
DC Resistance (DCR) :
35mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
31MHz
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Size / Dimension :
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%