LQM18PZ2R2MFHD
Manufacturer:
Murata Electronics
Part Number:
LQM18PZ2R2MFHD
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 2.2UH 700MA 470MOHM SM
Manufacturer :
Murata Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
300mA
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
470mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±20%