LQW15AN18NJ8ZD
Manufacturer:
Murata Electronics
Part Number:
LQW15AN18NJ8ZD
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 18NH 1.05A 0.13OHM SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1.05 A
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5.2GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
18 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
30 @ 250MHz
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%