AWCCA-50N50H30-C21-B
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
AWCCA-50N50H30-C21-B
Category:
Wireless Charging Coils
Description:
RX TX 1 COIL 1 LAYER 6.3UH
Manufacturer :
Abracon
Category :
Wireless Charging Coils
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
DC Resistance (DCR) :
38mOhm
Frequency - Self Resonant :
Function :
Receiver, Transmitter
Inductance :
6.3µH
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Q @ Freq :
90 @ 100kHz
Size / Dimension :
1.97" Dia x 0.12" H (50.0mm x 3.0mm)
Tolerance :
±10%