STX5050036R3KA11S
Manufacturer:
Superworld Electronics (S) Pte. Ltd.
Part Number:
STX5050036R3KA11S
Category:
Wireless Charging Coils
Description:
TX 1 COIL 1 LAYER 6.3UH 5000MA
Manufacturer :
Category :
Wireless Charging Coils
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
5A
DC Resistance (DCR) :
45mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
Function :
Transmitter
Inductance :
6.3µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Size / Dimension :
1.97" L x 1.97" W x 0.12" H (50.0mm x 50.0mm x 3.0mm)
Tolerance :
±10%