WTSQ-10R0K-MP-A5
Manufacturer:
Signal Transformer
Part Number:
WTSQ-10R0K-MP-A5
Category:
Wireless Charging Coils
Description:
SINGLE-COIL SQUARE BASE WIRELESS
Manufacturer :
Signal Transformer
Category :
Wireless Charging Coils
Current - Saturation (Isat) :
10A
Current Rating (Amps) :
7A
DC Resistance (DCR) :
48mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
Function :
Transmitter
Inductance :
10µH
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Size / Dimension :
2.09" L x 2.09" W x 0.21" H (53.0mm x 53.0mm x 5.3mm)
Tolerance :
±10%