IWTX47R0EBEB240JF1
Manufacturer:
Vishay / Dale
Part Number:
IWTX47R0EBEB240JF1
Category:
Wireless Charging Coils
Description:
IWTX-47R0EB-F1 24 5% EB E2
Manufacturer :
Vishay / Dale
Category :
Wireless Charging Coils
Current - Saturation (Isat) :
20A
Current Rating (Amps) :
6A
DC Resistance (DCR) :
75mOhm
Frequency - Self Resonant :
Function :
Transmitter
Inductance :
24µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Q @ Freq :
200 @ 200kHz
Size / Dimension :
1.85" Dia x 0.21" H (47.0mm x 5.3mm)
Tolerance :
±5%