IWTX47R0DAEB6R3JF1
Manufacturer:
Vishay / Dale
Part Number:
IWTX47R0DAEB6R3JF1
Category:
Wireless Charging Coils
Description:
IWTX-47R0DA-F1 6.3 5% EB E2
Manufacturer :
Vishay / Dale
Category :
Wireless Charging Coils
Current - Saturation (Isat) :
22A
Current Rating (Amps) :
7A
DC Resistance (DCR) :
40mOhm
Frequency - Self Resonant :
Function :
Transmitter
Inductance :
6.3µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Q @ Freq :
190 @ 200kHz
Size / Dimension :
1.81" L x 1.81" W x 0.22" H (46.0mm x 46.0mm x 5.6mm)
Tolerance :
±5%