S194156230
Manufacturer:
Carlo Gavazzi
Part Number:
S194156230
Category:
Controllers - Liquid, Level
Description:
LVL RLY POOL SPDT 230VAC
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Category :
Controllers - Liquid, Level
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage :
10A @ 250VAC
Distance - Control To Sensor (Max) :
Features :
Mounting Type :
Socketable
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Output Type :
Relay
Product Status :
Obsolete
Sensitivity :
Termination Style :
Plug In, 11 Pin (Octal)
Type :
Constant Level
Voltage - Supply :
230VAC