E5AC-TRR4A5M-010
Part Number:
E5AC-TRR4A5M-010
Description:
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
Display Characters - Height :
0.984" (25.00mm), 0.590" (15.00mm), 0.374" (9.50mm)
Input Range :
-200°C ~ 2300°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output Type :
Relay (6)
Panel Cutout Dimensions :
Square - 92.00mm x 92.00mm
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Type :
Process, Temperature Controller (RTD, Type B, E, J, K, L, N, PLII, R, S, T, U, W)
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC