E5EC-RX4D5M-011
Part Number:
E5EC-RX4D5M-011
Description:
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V
Display Characters - Height :
0.710" (18.00mm), 0.433" (11.00mm), 0.307" (7.80mm)
Features :
Event Input, Heater Fault Detection
Input Range :
-200°C ~ 2300°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output Type :
Relay (5)
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 92.00mm x 45.00mm