AKT82112011
Part Number:
AKT82112011
Description:
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V
Communications :
RS-485 (Modbus)
Display Characters - Height :
0.441" (11.20mm), 0.441" (11.20mm)
Features :
Heater Fault Detection
Input Range :
-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output Type :
Relay (3)
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 92.00mm x 45.00mm