AKT4H1112001
Part Number:
AKT4H1112001
Description:
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
Display Characters - Height :
0.472" (12.00mm), 0.240" (6.00mm)
Input Range :
-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output Type :
Relay (3)
Panel Cutout Dimensions :
Square - 45.00mm x 45.00mm
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Type :
Process, Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, J, K, N, PLII, R, S, T)
Voltage - Supply :
100 ~ 240VAC