AKT4B2111001
Part Number:
AKT4B2111001
Description:
CONTROL TEMP/PROCESS RELAY 24V
Display Characters - Height :
0.472" (12.00mm), 0.240" (6.00mm)
Input Range :
-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output Type :
Relay (2)
Panel Cutout Dimensions :
Square - 45.00mm x 45.00mm