AKT82111001
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
AKT82111001
Category:
Controllers - Process, Temperature
Description:
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Communications :
RS-485 (Modbus)
Control Method :
On/Off, Proportional (PID)
Display Characters - Height :
0.441" (11.20mm), 0.441" (11.20mm)
Display Type :
LED - Dual Color Characters
Features :
Ingress Protection :
IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Input Range :
-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Characters Per Row :
4, 4
Output Type :
Relay (2)
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 92.00mm x 45.00mm