BP3200-C-DS-12
Manufacturer:
Bivar, Inc.
Part Number:
BP3200-C-DS-12
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
LED ENGINE P3200 6500K 12" STRIP
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Category :
Approval Agency :
CE, UL
Features :
Cascadable
Housing Material :
Plastic
Illumination Color :
White, Cool
Ingress Protection :
Length :
12.00" (304.8mm)
Lens Type :
Domed, Clear
Luminous Flux :
325lm
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power - Rated :
4.0W
Product Status :
Obsolete
Profile (W x H) :
0.83" x 0.60" (21.1mm x 15.2mm)
Rated Life :
50,000 Hours
Termination Style :
Cable with Connector
Voltage - Supply :
24VDC