BC5500-W-F-12
Part Number:
BC5500-W-F-12
Description:
LED ENGINE C5500 3100K 12" STRIP
Illumination Color :
White, Warm
Ingress Protection :
Length :
12.00" (304.8mm)
Lens Type :
Luminous Flux :
390lm
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power - Rated :
5.0W
Profile (W x H) :
0.83" x 0.47" (21.0mm x 12.0mm)
Voltage - Supply :
24VDC