WL50F-2PBQ
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WL50F-2PBQ
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WORK LIGHT 50MM DIA
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
On/Off Switching
Housing Material :
Polycarbonate (PC)
Illumination Color :
White, Cool
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Length :
Lens Type :
Flat, Clear
Luminous Flux :
185lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Power - Rated :
Product Status :
Obsolete
Profile (W x H) :
1.95" (50.0mm) Dia
Rated Life :
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC