WLH60XW340GB W/30
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLH60XW340GB W/30
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WLH60 HIGH TEMPERATURE LIGHT; LE
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
On/Off Switching
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
White
Ingress Protection :
IP67/IP68/IP68G/IP69 - Dust Tight, Oil and Water Resistant, Waterproof
Length :
13.39" (340.0mm)
Lens Type :
Flat, Clear
Luminous Flux :
1150lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
2.40" x 1.23" (60.9mm x 31.3mm)
Rated Life :
36,000 Hours
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Supply :
21 ~ 28VDC