WLS28-2CWG-1130SQ
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLS28-2CWG-1130SQ
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WLS28-2 DUAL COLOR LIGHT STRIP;
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Cascadable
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
Green, White
Ingress Protection :
IP65/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length :
44.49" (1130.0mm)
Lens Type :
Flat, Clear
Luminous Flux :
1200lm Green, 1900lm White
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
1.10" x 0.82" (28.0mm x 20.9mm)
Rated Life :
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC