WLS27CWGRYB5-1130HS24Q
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLS27CWGRYB5-1130HS24Q
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WLS27 MULTICOLOR LIGHT STRIP; LE
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Cascadable
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
Blue, Green, Red, White, Yellow
Ingress Protection :
IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length :
44.49" (1130.0mm)
Lens Type :
Flat, Diffused
Luminous Flux :
500lm Blue, 1600lm Green, 740lm Red, 2600lm White, 2280lm Yellow
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
1.06" (27.0mm) Dia
Rated Life :
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
24VDC