WLS28-2XWR3-1130DXQ
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLS28-2XWR3-1130DXQ
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WLS28-2 DUAL COLOR LIGHT STRIP;
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
Red, White
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Length :
44.49" (1130.0mm)
Lens Type :
Flat, Diffused
Luminous Flux :
265lm Red, 1900lm White
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
Rated Life :
75,000 Hours
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC