WLC60CB640AQ
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLC60CB640AQ
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WLC60 WORK LIGHT; LENGTH: 640 MM
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Housing Material :
Aluminum (Al), Nickel Plated
Illumination Color :
Blue
Ingress Protection :
IP67/IP68G/IP69K - Dust Tight, Oil and Water Resistant, Waterproof
Length :
25.20" (640.0mm)
Lens Type :
Flat, Clear
Luminous Flux :
680lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
2.40" x 1.21" (60.9mm x 30.7mm)
Rated Life :
60,000 Hours
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC