WLS28-2XWGRYB5-1130DX24Q
Part Number:
WLS28-2XWGRYB5-1130DX24Q
Description:
WLS28-2 MULTICOLOR LIGHT STRIP;
Features :
Cascadable
Illumination Color :
Blue, Green, Red, White, Yellow
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Length :
44.49" (1130.0mm)
Lens Type :
Flat, Diffused
Luminous Flux :
500lm Blue, 1600lm Green, 740lm Red, 2600lm White, 2280lm Yellow
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Profile (W x H) :
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
Rated Life :
50,000 Hours
Voltage - Supply :
24VDC