WLS28-2CWGRXX3-1130X24Q
Part Number:
WLS28-2CWGRXX3-1130X24Q
Description:
WLS28-2 MULTICOLOR LIGHT STRIP;
Illumination Color :
Green, Red, White
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Length :
44.49" (1130.0mm)
Lens Type :
Flat, Clear
Luminous Flux :
1600lm Green, 740lm Red, 2600lm White
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Profile (W x H) :
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
Rated Life :
50,000 Hours
Voltage - Supply :
24VDC