WLS27CG1130DSQ
Part Number:
WLS27CG1130DSQ
Description:
WLS27 WORK LIGHT STRIP; DIFFUSED
Approval Agency :
CE, cULus, UL
Illumination Color :
Green
Length :
44.49" (1130.0mm)
Lens Type :
Tubular, Diffused
Luminous Flux :
1440lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Profile (W x H) :
1.06" (27.0mm) Dia
Voltage - Supply :
12 ~ 30VDC