WLB92X1100PWMQ
Manufacturer:
Banner Engineering
Part Number:
WLB92X1100PWMQ
Category:
Industrial Lighting - Task Lighting
Description:
WLB92 WORK LIGHT BAR; PWM DIMMIN
Manufacturer :
Banner Engineering
Category :
Approval Agency :
CE, cULus
Features :
Dimmable
Housing Material :
Aluminum (Al)
Illumination Color :
White
Ingress Protection :
IP40
Length :
43.31" (1100.0mm)
Lens Type :
Tubular, Diffused
Luminous Flux :
7150lm
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Power - Rated :
Product Status :
Active
Profile (W x H) :
3.82" x 4.09" (97.0mm x 104.0mm)
Rated Life :
50,000 Hours
Termination Style :
Connector (M12)
Voltage - Supply :
24VDC